Tutaj powinien być opis

Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

        22 marca uczniowie klasy I, II, IIIa i IIIb odwiedziły Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Głównym celem wycieczki było uczestnictwo w imprezie edukacyjnej „Wielkanoc w skansenie”, a tym samym przybliżenie dzieciom dawnych tradycji i obrzędów związanych z wielkanocnymi świętami, które są kultywowane do dnia dzisiejszego.
        W trakcie spaceru po skansenie można było obejrzeć przygotowane ekspozycje w chatach, zapoznać się z codziennymi zajęciami wykonywanymi dawniej na wsi. Atrakcji było bardzo dużo , a wśród nich : wypieki bab wielkanocnych, barwienie kraszanek naturalnymi barwnikami roślinnymi, pokaz wyrobu palm oraz kwiatów, wyrób masła i baranków, pożegnanie zimy i palenie Marzanny. Dzieci wzięły udział w warsztatach wyrobu pisanek metodą batikową, podczas których poznały znaczenie, historię i legendę związaną z wielkanocnymi jajkami oraz samodzielnie pisały pisankę woskiem pszczelim.
        Wycieczka zakończyła się zakupami w sklepie z wytworami twórców ludowych. Zajęcia w skansenie umożliwiły w atrakcyjny i ciekawy sposób przekazanie uczniom wiedzy na temat tradycji i obrzędów wielkanocnych.
Pomimo nie najlepszej pogody humory i dobry nastój dopisywały nam przez cały czas!!!

Dorota Brzeźniak