Aktualności

15 lutego 2021 21:46 | Aktualności

Obchody Święta Patrona - podsumowanie

Obchody święta Patrona są dla każdej szkoły ważnym wydarzeniem w jej życiu. Nasza szkoła corocznie uroczyście obchodzi  ten dzień, który został ustalony na 13 lutego. W tym roku, mimo panującej epidemii i zdalnego nauczania zorganizowaliśmy obchody na miarę naszych możliwości.

 Każdy z uczniów mógł dołożyć swoją cegiełkę, aby ten dzień zapisał się na kartach naszej szkolnej historii.

Dla uczniów klas I-III został zorganizowany konkurs plastyczno-techniczny – „Kwiaty dla Patrona”, o którego wynikach niedługo zostaną poinformowani uczniowie biorący w nim udział.

 W piątek na zajęciach świetlicowych uczniowie klas I pomogli wykonać gazetkę na szkolnym korytarzu o Patronie, oraz każdy z pierwszaków dostał pamiątkową rozetkę, aby podkreślić charakter święta. To dla nich pierwsze takie obchody w szkole. Dzieci uczyły się również na zajęciach hymnu szkoły a w najbliższym czasie wezmą udział w lekcji o 67 Pułku Piechoty w naszej nowo wyremontowanej Izbie Pamięci .

W tym dniu uczniowie klas 5-8 wzięli udział w quizie o Patronie i szkole – wyniki są już znane, a wkrótce i Wy się o nich się dowiecie, Uczniowie.

13 lutego delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w złożeniu kwiatów pod Obeliskiem w Walkowicach. Wraz z obecnym Wójtem Gminy – Bolesławem Chwarściankiem i delegacjami oraz mieszkańcami naszych miejscowości uczciliśmy pamięć poległych w bitwie o Walkowice i Romanowo.

Nie można pominąć Uczniów i Rodziców, którzy wykonali piękne rozetki powstańcze i wysłali zdjęcia do naszej szkolnej galerii. Nie mogliśmy wspólnie spotkać się na uroczystościach w szkole, niech więc te zdjęcia w białych koszulach dodadzą podniosłego charakteru świętu naszej szkoły. Przy tej okazji należy podziękować Rodzicom, którzy zaangażowali się w nasze świętowanie, to Wy , Rodzice jesteście częścią i wsparciem dla działania naszej szkoły i ją współtworzycie.

Mamy wszyscy nadzieję, że na kolejnym świętowaniu Dnia Patrona spotkamy się już w murach szkoły – nowej szkoły!

                                                                                                                                                             Emilia Ciesiółka

Przeczytano: 191 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: