Aktualności

26 listopada 2020 12:32 | Aktualności

Bo czytanie jest fajne - "Kubuś Puchatek"

Bo czytanie jest fajne – „Kubuś Puchatek”

 

Pozostajemy jeszcze w kręgu Dnia Pluszowego Misia, stąd też propozycja dla wszystkich dzieci, aby same lub z rodzicami poczytały o tym najsłynniejszym żółtym misiu.

Kubusia Puchatka zna prawdopodobnie każde dziecko na świecie. Niezwykła seria książek autorstwa A.A. Milne'a od wielu lat gości w sercach młodych Czytelników. Kubuś Puchatek to postać pełna uroku i swoistego wdzięku, a książki opowiadające o jego przygodach są pełne liryzmu i mądrości. Stały się klasyką literatury dziecięcej, od wielu lat niezmiennie zachwycając kolejne młode pokolenia.


Wszystkie historie pucołowatego misia rozgrywają się w magicznej krainie - Stumilowym Lesie. Kubuś Puchatek i jego paczka przyjaciół - Krzyś, Prosiaczek, Tygrys, Królik, Kłapouchy oraz Maleństwo - przeżywają niesamowite przygody i radzą sobie z różnymi perypetiami. Zawsze mogą na siebie liczyć i wspierają się mimo różnic charakterów. Chatka Puchatka stała się miejscem spotkań przyjaciół ze Stumilowego Lasu i azylem spokojuTo tu właśnie spędzają święta, urodziny i wszystkie okazje, dzięki którym mogą cieszyć się swoją obecnością.

13 najpiękniejszych cytatów z Kubusia Puchatka

Myśli, które wypowiada Puchatek oraz jego przyjaciele są zabawne, ale też zaskakująco przenikliwe i uniwersalne.

Alan Alexander Milne stworzył sympatycznych bohaterów, którzy dzięki umiejętności obserwacji świata i siebie nawzajem, potrafią słowami trafić w samo sedno. Ich przekaz jest prosty lecz przez lata nie traci na aktualności.

Skąd więc czerpać wiedzę o miłości, przyjaźni i…. jedzeniu ? Od Kubusia Puchatka!

Może zachęcę Was do przeczytania książki o tym przemiłym i zabawnym  pluszaku?

Poniżej znajdziecie jeszcze Wasze zdjęcia z pluszakami!

                                                                                   Emilia Ciesiółka