Aktualności

25 października 2020 14:51 | Aktualności

Światowy Dzień Walki z Otyłością w naszej szkole!

Jednym z podstawowych celów wychowania fizycznego jest prowadzenie praktycznych działań profilaktycznych przeciw chorobom cywilizacyjnym XXI w., których skutkiem są m.in. nadwaga i otyłość.

W dniach 22-23 października w naszej szkole uczniowie klas: IV i VI włączyli się do obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością pod hasłem: „STOP- Otyłości”.

W ramach działań przygotowana została gazetka tematyczna pt.: „Otyłość- choroba XXI wieku”, która zawierała wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania.  Niestety zapominamy o spożywaniu pięciu posiłków dziennie, zastępując je wysokokalorycznymi przekąskami, pijemy zdecydowanie za mało wody i prowadzimy siedzący tryb życia.

W ramach akcji omówione zostały zagadnienia związane z zdrowym żywieniem, aktywnym i higienicznym trybem życia. Została przeanalizowana Piramida Zdrowego Żywienia, a także przyczyny otyłości oraz przedstawione negatywne konsekwencje zdrowotne, jakie za sobą niesie nadwaga. Trzeba dodać, że problem ten coraz częściej dotyczy też dzieci          i młodzieży.  Uczniowie wykonali zakładki tematyczne do książki. Przeprowadzona została ankieta nt. „Czy prowadzisz zdrowy styl życia? „. Podczas lekcji wychowania fizycznego dominowały żywe kolory- uczniowie wcielili się w rolę owoców i warzyw. Podjęta została aktywność fizyczna w formie gier i zabaw ruchowych, która jest niezbędna w utrzymaniu dobrej kondycji.

Taki dzień, jak 24 października to dobra okazja, by uświadomić sobie, że zdrowy styl życia(racjonalne odżywanie połączone    z aktywnością fizyczną) nie może być tylko modnym sloganem. Jeśli nie chcemy znaleźć się wśród Europejczyków, mających problem z otyłością, zacznijmy wcielać zasady zdrowego stylu życia…w życie.

 

Małgorzata Feciuch

Przeczytano: 104 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: