Aktualności

22 października 2020 12:40 | Aktualności

Bo czytanie jest fajne - nowości książkowe dla dzieci i młodzieży;

 

     Jesień zapukała do naszych okien , przed nami długie, czasem deszczowe i wietrzne wieczory. Najlepszym lekarstwem na jesienną chandrę jest kubek gorące czekolady, kocyk i … ciekawa książka. Na naszym rynku wydawniczym pojawiły się nowości książkowe, oto niektóre z nich.

„Slayer.  Ostatnia Pogromczyni „

Książka osadzona w uniwersum serialu Buffy:  Postrach Wampirów!

Nowa Pogromczyni próbuje opanować moce, których jeszcze nie zdążyła poznać...

Nina i jej siostra bliźniaczka nie mają wiele wspólnego ze zwykłymi nastolatkami. Dorastanie w świecie magii i wampirów nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy szkolą cię na pogromcę sił ciemności... Mimo że matka Niny zasiada w Radzie Obserwatorów, dziewczyna nigdy się z nią nie utożsamiała. Zamiast tego zdecydowała się posłuchać swojej intuicji i wybrała ścieżkę medyczną, chociaż w świecie, w którym żyje, odbieranie życia jest cenniejsze niż jego ratowanie.

Teraz jednak nadszedł czas, by Nina zajęła miejsce Buffy, słynnej (choć niesławnej) pogromczyni wampirów, stając się jej następczynią - Wybraną. Dziewczyna doskonali więc swoje niezwykłe umiejętności pod okiem wybitnego Obserwatora. Jeszcze nie wie, że będzie musiała zmierzyć się z potworami, demonami i mrocznymi postaciami...

Jedno jest pewne: bycie Wybraną jest łatwe. Prawdziwa trudność to samodzielne dokonywanie wyborów.

Książka Slayer Ostatnia Pogromczyni pochodzi z wydawnictwa Feeria. Autorem książki jest Kiersten White.  Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, fantastyka, fantasy Gandalf.com.pl

 

 

„Wigilia Małgorzaty”

Wzruszająca opowieść o tym, że w Wigilię naprawdę zdarzają się cuda.

Małgorzata jak co roku spędza Wigilię samotnie. Tak jest jej wygodnie. Rodzinne święta ją męczą, zresztą w ogóle nie wychodzi już z domu - ma ponad osiemdziesiąt lat, a na zewnątrz czai się tyle niebezpieczeństw... Właśnie siada do kolacji przed telewizorem, gdy nagle zdarza się coś, co odmieni te święta - i wszystkie następne dni...

Magia tej niezwykłej książki przekracza granice wieku - choć jej subtelny urok w pełni docenią przede wszystkim dorośli.

Książka nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie ilustracji książkowej - BolognaRagazzi 2014.

kategoria wiekowa 10+

Książka Wigilia Małgorzaty pochodzi z wydawnictwa Dwie siostry. Autorami książki są India Desjardins, Pascal Blanchet. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca, literatura młodzieżowa, literatura piękna.

 

„Wielka księga wartości „

Na stronach tej niezwykle pięknej księgi zamieszczone zostały zapierające dech w piersiach opowiadania, baśnie, legendy i historie pochodzące z różnych kultur, epok i tradycji. Wszystkie one przekazują nam ponadczasowe prawdy, które można określić jednym słowem: WARTOŚCI. Szacunek, uczciwość, przyjaźń, wolność... to tylko niektóre z ważnych pojęć, które zgłębia ta książka.

Dzieci, rodzice i wychowawcy znajdą w publikacji wiele cennych wskazówek, które ułatwią im budowanie systemu wartości i zachęcą do ciekawych rozmów w grupie bądź indywidualnych refleksji.

Księga opatrzona została pełnymi głębi ilustracjami, które uwrażliwiają czytelnika na piękno i relaksują go. Zapraszamy do odkrywania świata wartości.

Książka Wielka księga wartości pochodzi z wydawnictwa Jedność. Autorami książki są Pujol Esteve, Pons Esteve. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, edukacja, literatura dziecięca.

 

Coś dla miłośników zwierząt

„Przerwana wędrówka, Sfora” Tom 4

Fuks i Alfa zawarli niepewny rozejm, ale w na nowo zjednoczonej sforze nadal nie zapanował spokój. Po ucieczce od Sfory Psów Bojowych, psy poszukują nowego domu. Odkrywają jednak, że żadne terytorium nie jest w pełni bezpieczne. Spotykają też kolejną sforę, która przetrwała Wielkie Warczenie. Fuks i spółka mają nadzieję, że znaleźli sprzymierzeńców, jednak prawda może okazać się zupełnie inna... W

Autorem książki jest Erin Hunter. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, fantastyka, fantasy.