Aktualności

12 października 2020 08:57 | Aktualności

XXI Turniej Leśny w Sarbi

                Dnia 08 października 2020 na ścieżce dydaktycznej „Leśnik Gospodarzem Lasu” Nadleśnictwa Sarbia odbyła się XXI edycja Turnieju Leśnego. Nadleśnictwo Sarbia po raz kolejny zorganizowało turniej dla uczniów szkół podstawowych z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, chodzieskiego i obornickiego. Wzorem lat ubiegłych honorowy patronat nad turniejem objęła Dyrekcja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

              Celem turnieju było poszerzenie wiedzy z zakresu edukacji leśnej, przyrodniczej i ekologicznej, pracy leśnika, zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem a także wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

               Szkołę Podstawową w Romanowie Dolnym reprezentowały dwie drużyny: w kategorii I: Bianka Błoch, Bartek Ciesiółka, Joanna Kubiś, Małgorzata Lewna oraz w kategorii II: Julia Kotasa, Sebastian Nowicki, Bartek Lewandowski i Alan Matz. Uczniowie musieli wykazać się znajomością z zakresu rozpoznawania pędów drzew i krzewów oraz rozpoznawaniem gatunków drzew na podstawie próbek drewna. Musieli określić miąższość drewna stosowego, wykazać się znajomością ochrony przeciwpożarowej w lasach, tematyki myśliwskiej, gwarą i gospodarką łowiecką, oraz zasadami hodowli lasu. Tematyka bardzo bogata a poziom z roku na rok coraz wyższy.

               Drużyna w składzie:

Bianka Błoch, Bartek Ciesiółka, Joanna Kubiś, Małgorzata Lewna zajęła I miejsce,

a drużyna: Julia Kotasa, Sebastian Nowicki, Bartek Lewandowski i Alan Matz zajęła II miejsce!

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.

Dziękuję za pracowitość i wytrwałość.

Barbara Czeguś

Przeczytano: 158 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: