Aktualności

24 września 2020 20:32 | Aktualności

NOC ZAWODOWCÓW

Noc Zawodowców – inicjatywa, która została przyjęta z entuzjazmem i wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach oraz pracodawców, jest jednym z ważniejszych wydarzeń Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
  Nowa rzeczywistość, w której się znaleźliśmy pozwala nam na wykorzystanie obecnych technologii i dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców. W tym roku Wielkopolska spotyka się w SIECI ZAWODÓW.
  Nasze działania zawsze dostosowujemy do odbiorców i poszczególnych obszarów gospodarczych. Chcemy tworzyć wydarzenia skrojone na miarę.
  Wszystkim Centrom Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego – jednostkom organizacyjnym Samorządu Województwa Wielkopolskiego – przyświeca jeden cel. Przedsięwzięcie promuje szkolnictwo branżowe    i techniczne, jako szkolnictwo pozytywnego wyboru, dając możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki            edukacyjnej i zawodowej.
Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 – „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line. Angażuje ono młodzież ostatnich klas szkół  podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących  w zawodach i wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją    i rynkiem pracy.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom uczniów klas 7 i 8, którzy stoją przed jedną z ważniejszych decyzji w swoim dotychczasowym życiu, Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego już po raz trzeci organizują NOC ZAWODOWCÓW, która została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

To inicjatywa, która ma zachęcić nie tylko młode pokolenie ale również ich rodziców a tym samym zwiększyć świadomość dotyczącą możliwości i perspektyw edukacyjnych i zawodowych w kolejnych latach. 
NOC ZAWODOWCÓW to przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. To przestrzeń, w której spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy. 

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, który daje możliwość realizowania  satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Tegoroczna edycja odbędzie się ON-LINE. 

 Startujemy on-line w piątek 2 października 2020 roku o godzinie 17:00 

Więcej na plakacie informacyjnym w szkolnej gablocie i w izbie lekcyjnej klasy VIII.

                                                                                                                                                                  Emilia Ciesiółka

Przeczytano: 80 razy. Wydrukuj|Do góry